Anasayfa > Markalar > Kubota > 05-Serisi > D 1305

Emisyon Uygunluğu

D1305 dizel motor, 2012’nin sonundan beri yürürlükte olan EPA Tier 4 İnterim egzoz emisyon standartlarına uygundur.  Bu motor ayrıca Avrupa Birliği’nde 2012 ve sonrasında geçerli olmak üzere yürürlülüğe giren Euro Stage III A standardına da uygun gelmektedir.

Sürekli Güç

D1305 model dizel motor, Kubota 05-Serisi içerisindeki atmosferik hava beslemeli üç silindirli dizel motor yapılandırmaları içerisinde en yüksek güç çıkışı veren, yeni bir yüksek yoğunlukta güç üretici dizel motor modelidir.

Kubota, D1305 dizel motor modelinde silindir kurs mesafesini uzatarak, motor taban alanını değiştirmeden D1105 dizel motor modeline göre silindir hacmini 12% artırdı.

Yayık ve sığ, geniş kapasiteli yağ karterini bu modelin yapılandırmasına ekleyerek ve motor bloğunu uzatıp inceltilerek D1105 dizel motor modelinden daha kısa ve daha ince ama daha fazla güç üreten kompakt bir dizel motor çözümü sunar.

Silindir delikleri arasındaki soğutma suyu kanallarının yapılandırılması Kubota’ya özel döküm teknolojisi sayesinde elde edilebilmektedir.

Bu teknoloji, yüksek yoğunluklu güç çıkışının getireceği ilave ısı yükünü ortadan kaldıran bir önlem olup Kubota motorların mükemmel dayanıklılıkta ve her zaman sabit motor özelliklerini vermesini sağlar.

Temiz ve Sessiz Güç

Kubota’nın orijinal E-TVCS (Üçlü Girdap Yanma Sistemi) sistemi geliştirilmiştir. 50% daha düşük egzoz gazı parçacıklı madde ölçüm seviyesine ulaşabilmek için hava akışı, silindir ve piston yanma odası tertibatları optimize edilmiştir. 

Uygunluğu sağlanan egzoz gazı parçacıklı madde miktarı, 37 kW üzeri dizel motor klasmanı için uygulanan EPA Tier 4 İnterim egzoz emisyon standardı ile aynı değerlerdedir.

Özel kauçuktan imal külbütör kapak contası üzerine oturan, silindir kapağına değmeyen külbütör kapağı ve molibden bisülfat kaplamalı pistonlar sayesinde motorun gürültü seviyesi azaltılmış ve supaplardan gelen titreşimin aktarımını azaltarak daha iyi bir ses emisyonu değerleri elde edilmiştir.

Aksesuar Seçenekleri

Kubota D1305 model dizel motorlara özel çok çeşitli ilave aksesuar seçenekleri mevcuttur.

Bize Ulaşın

+90 3123860538

1234 Sokak No:123 06370 Ostim / ANKARA TÜRKİYE

Copyright 2024 - Enermak