Anasayfa > Markalar > Kubota > 07-Serisi > V 3307-DI-T

Yeni bir Motor Tasarım Düşüncesi

Kubota 07-serisi, geniş yelpazede endüstriyel uygulamaların çeşitli gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirilmiş tamamen yeni bir motor tasarım düşüncesinin sonucudur.
Kubota’ya özel döküm teknolojisi kullanılarak Kubota’nın kendine özgü silindir bloğu tasarımı geliştirilmiştir. Motorun fiziki özellikleri mevcut 2,4L’lik diğer Kubota motorlara göre daha küçüktür ancak yine de silindir hacmi daha fazladır.

Silindir delikleri arasındaki soğutma suyu kanallarının yapılandırılması Kubota’ya özel döküm teknolojisi sayesinde elde edilebilmektedir. Bu teknoloji, yüksek yoğunluklu güç çıkışının getireceği ilave ısı yükünü ortadan kaldıran bir önlem olup Kubota-07 serisi dizel motorların mükemmel dayanıklılıkta ve her zaman sabit motor özelliklerini vermesini sağlar.

Periyodik bakım ve kullanım için gereken tüm motor bileşeni parçalar, motorun emiş manifoldu tarafına yerleştirilerek kolay ulaşılır ve düşük maliyetli motor bakım ve onarım hizmet imkânı sağlar.

Kubota-07 serisi ile Kubota’nın 100 Hp’ye kadar olan ürün yelpazesi eksiksiz olarak tamamlanmış olur.

Emisyon Uygunluğu

Yeni Kubota 07-Serisi dizel motorlar, ait oldukları motor güç klasmanı için yürürlükteki en sıkı egzoz emisyon standardı olan EPA Tier 4 İnterim (Seçenek 1)’e uygun olabilmeleri için tasarlandılar. Kubota 07-Serisi dizel motorlar aynı zamanda Avrupa Birliği’nin kullandığı EU Stage III A egzoz emisyon standartlarına da uygundur. Egzoz gazı emisyon standartlarına uygun olabilmek için gerekli, mümkün olan en az ek donanım ile egzoz emisyon değerleri elde edildi: Azot Oksitleri, (NOx) sadece az yer kaplayacak biçimde tasarlanmış su soğutmalı egzoz gazı resirkülasyon sistemleri (EGR) gibi mekanik yöntemlerle azaltılmaktadır.

Temiz ve Sessiz Güç

Kubota’nın V3 serisi direk enjeksiyonlu dizel motorları için Kubota’nın kendine özgü olarak tasarladığı E-CDIS (Merkezi Doğrudan Püskürtme Sistemi) yakıt püskürtme sistemi, daha temiz yanma elde edebilmek için yenilendi. 25% daha az egzoz gazı parçacıklı madde miktarı (PM) seviyesine ulaşabilmek için yakıt enjeksiyon basıncı artırıldı ve silindirlerin içindeki yanma odaları tekrar tasarlandı.

Bunun sonucu olarak bu motor gücü klasmanındaki sadece EPA Tier 3 egzoz gazı emisyon standartlarını karşılayabilen motorlarla karşılaştırıldığında daha iyi şartlar alınabilmektedir.

Bu yeni seri dizel motorlar, ortaya çıkan titreşim ve yayılan sesi engelleyerek daha düşük ses emisyon değerleri alınmasını sağlarlar. Kullanıcı ve çevre dostu 07-serisi dizel motorlar ile Kubota’nın motor tasarımında yeni bir devir başladı.

Aksesuar Seçenekleri

Motorun yanına takılabilen PTO şanzıman seçeneği mevcuttur. Bu motor, PTO şanzımandan tahrik alan hidrolik donanımların motor üzerinde daha az yer kaplar vaziyette olması için tasarlanan volan tarafındaki bir dişli grubundan tahrik alan PTO şanzıman çıkışı seçeneği sunmaktadır. Çeşitli donanımların yapılandırılmasına fan yüksekliğinin uyum sağlayabilmesi için iki ayrı fan pozisyonu seçeneği mevcuttur.

Ayrıca V3307DIT model dizel motorlarına özel çok çeşitli ilave aksesuar seçenekleri mevcuttur.

Bize Ulaşın

+90 3123860537

+90 3123860538

1234 Sokak No:123 06370 Ostim / ANKARA TÜRKİYE

Copyright 2024 - Enermak