Anasayfa > Markalar > Kubota > 03-M-Serisi > D 1803-M-DI

Emisyon Uygunluğu

D1803MDI model dizel motorlar 2012 sonundan beri EPA Tier 4 İnterim egzoz emisyon standartlarına uygundur. D1803MDI model dizel motorlar ayrıca Avrupa Birliği’nde 2012 yılı ve sonrasında geçerli olmak üzere yürürlüğe giren Euro Stage III A standartlarına da uygundur.

Sürekli Güç

Kubota 03-M Serisi; endüstriyel uygulamalarda sıkça kullanılan geçerliliğini kabul ettirmiş bir konumdadır. Motorla tümleşik stop selenoidi, iki değişik yükseklikte fan konumu seçeneği ve motorun tek bir yanından bakım gibi özellikleri sayesinde bu dizel motorlar, mükemmel performans özellikleri ve uygulama esnekliği sağlar.

Silindir delikleri arasındaki soğutma suyu kanallarının yapılandırılması Kubota’ya özel döküm teknolojisi sayesinde elde edilebilmektedir. Bu teknoloji, yüksek yoğunluklu güç çıkışının getireceği ilave ısı yükünü ortadan kaldıran bir önlem 03-M Serisi dizel motorların mükemmel dayanıklılıkta ve her zaman sabit motor özelliklerini vermesini sağlar.

Bir önceki egzoz emisyon standardı olan EPA Tier 2 egzoz emisyon standardına uygun D1803MDI model dizel motorlar, motor taban alanı ve donanım akuple bağlantı noktaları birebir korunurken çok az bir performans değişikliği ile, EPA Tier 2 egzoz emisyon standardından EPA Tier 4 İnterim egzoz emisyon standardına uygunluk geçişi eksiksiz bir şekilde sağlanmıştır.

Temiz ve Sessiz Güç

Daha temiz bir yanmanın gerçekleşebilmesi için, Kubota yakıt enjeksiyon basıncını artırdı. Tüm bu geliştirme ve uygunluk sağlamaların bir sonucu olarak, egzoz gazı parçacıklı madde miktarı (PM), izin verilen değerler seviyesinden 50% düşmüştür.

Uygunluğu sağlanan egzoz gazı parçacıklı madde miktarı, 37 kW üzeri dizel motor klasmanı için uygulanan EPA İnterim Tier 4 egzoz emisyon standardı ile aynı değerlerdedir.

Özel kauçuktan imal külbütör kapak contası üzerine oturan, silindir kapağına değmeyen külbütör kapağı ve molibden bisülfat kaplamalı pistonlar sayesinde motorun gürültü seviyesi, standart dizel motorlara göre 1,0 – 2,0 dBA daha azaltılmış ve supaplardan gelen titreşimin aktarımının da azalmasıyla daha iyi ses emisyon özellikleri elde edilmiştir.

Aksesuar Seçenekleri

Kubota 03-M serisi motorlar hidrolik kontrol aygıtlarının endüstriyel makinalarda giderek daha çok kullanılma eğiliminden doğan ihtiyaca cevap vermek amacı ile motorların yan taraflarına takılabilen PTO şanzıman seçeneği sunmaktadır. Bu seri motorlarda motorun yan taraflarına takılabilen iki PTO şanzıman noktası imkanı olup bu noktalara hidrolik pompa montajı yapılabilir.

Kubota 03-M serisi dizel motorlara özel çok çeşitli ilave aksesuar seçenekleri mevcuttur.

Bize Ulaşın

+90 3123860538

1234 Sokak No:123 06370 Ostim / ANKARA TÜRKİYE

Copyright 2024 - Enermak